This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Witamy na stronie Jacht Klubu Ustka
Jacht Klub "Ustka"   76-270 Ustka ul. Westerplatte 19A

2015r. NOWA STRONA JACHT KLUB USTKA
Zapraszamy na naszą nową i aktualną stronę www.jachtklubustka.pl

Tam możesz się zapisać na Newsletter "Kleka". Najnowsze informacje będą przesyłane do ciebie na e-mail.

Jacht Klub Ustka NOWA STRONA WWW .
Rozmiar: 204000 bajtów
Link przeniesie cię do nowej strony www Jacht Klub Ustka .

Stara archiwalna strona Jacht Klubu Ustka została przeniesiona i znajduje się na www.jachtklubustka.pl/jku

Ustka, 18 Kwiecień 2015r.

Rozmiar: 332839 bajtów


Ustka, 10 syczeń 2014r.

Rozmiar: 332839 bajtów

Nasze jachty po wyczerpujacym sezonie już w bazie.

Ustka, 19 listopada 2013r.

Rozmiar: 332839 bajtów
Relacja z drugiego wyścigu „THE TALL SHIPS RACES 2013”
23.07.2013 jesteśmy w Rydze, wymieniamy poprzednią załogę na "GRYFICIE".Nasza ekipa to 10 osób, trzy dziewczyny, czterech chłopaków i trzech doświadczonych, ciut starszych żeglarzy. Młodzież szkolna to debiutanci w żeglarstwie, jedynie Gosia i Adam próbowali swoich sił w rejsach morskich. Czekając na przybycie innych jachtów uczestniczących w Regatach prowadzimy szkolenia obsługi żagli, ratownictwa i nawigacji. Popołudniami zwiedzamy Rygę. 25 lipca pędzimy do Organizatora regat i zgłaszamy jacht do etapu Ryga-Szczecin. Otrzymujemy teczkę z plikiem druków do wypełnienia i zapowiedź wizyty Inspekcji Technicznej. Po pierwszej inspekcji, totalna klapa. Duże braki w wyposażeniu, które należy uzupełnić. Część rzeczy trzeba było dokupić, trochę wyprodukować własnym sumptem, a resztę to tzw. pożyczki z innych jachtów. Inspekcje, z uwagi na zatonięcie w I etapie jachtu norweskiego są drobiazgowe, Po trzeciej inspekcji, pełen sukces, otrzymujemy lokalizator GPS, banderę uczestnika regat i baner z danymi jachtu. Możemy w pełni korzystać z przywilejów jakie przynależą uczestnikom regat. Bierzemy udział w spotkaniach załóg, zawodach sportowych: przeciąganie liny, wyścigi rowerków wodnych oraz paradzie załóg poprzez centrum Rygi. 28 lipca w uroczystej paradzie jachtów, opuszczamy Rygę i udajemy sie na linie starto oddaloną o około 100Mm. 29 lipca, godz.17- 18 startują kolejne grupy jachtów, w tym i my. Przed nami ponad 300Mm żeglugi non stop. W nocy przychodzi sztorm z siłą 8-9 B. Fale o wysokości 6-7 m rzucają jachtem z burty na burtę. Apogeum tego sztormu trwa około 4 - 5 godzin. Jeszcze trzykrotnie dopadały nas krótkie szkwały ale już trochę łagodniejsze. Wiatr wiejący z zachodu zmuszał nas do halsowania. Na wysokości Darłowa wiatr zaczął słabnąć, a pod Kołobrzegiem dopadła nas cisza. Wiało ledwo, ledwo, albo wcale. Komisja Regatowa ogłosiła zakończenie regat poprzez podanie pozycji jachtu w nocy z 1 na 2 lipca, o godz. 3 w nocy. Podajemy pozycje i wspomagając się silnikiem, kierujemy się na Świnoujście. Cumujemy w Świnoujściu w piątek o 20.00, a o 4 rano opuszamy marinę i płyniemy do Szczecina. O godz.13 cumujemy w Szczecinie przy Bulwarze Piastowskim. W/g klasyfikacji końcowej, "Gryfita " wylądowała plus - minus w środku stawki wszystkich jachtów.

Zdjęcia:
U góry - Parada żagli - Ryga.
1.Nieliczne chwile w pełnym słońcu na pokładzie.
2.Załoga w komplecie: od lewej stoją, Marek,Jasiek, Lukasz, Adam, Kuba, Maciek i Krzyś. Siedzą od lewej: Edyta, Gosia, Ada.
3.Przy sterze Gosia, nasz radiooficer. Podczas trwania regat jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w eterze.
4.Zawody w przeciąganiu liny.
5.Parada załóg w Rydze /koszulki klubowe/.
6."Gryfita w Szczecinie, pomiędzy rosyjskim "Byliną, a polskim "Politechniką".
7.Szczecin, II rząd w środku,'Gryfita'.
8.Parada załóg w Szczecine w koszulkach regatowych.

Ustka, 04 września 2013r.
Rozmiar: 123172 bajtów Załogi uczestniczące w „THE TALL SHIPS RACES 2013”odwiedził Prezydent Łotwy Andris Bērziņš Na zdjęciu wita się z I oficerem „Gryfity” Markiem Góralczykiem.

Rozmiar: 123172 bajtów
Zdjęcie załogi s/y „Gryfita” z Rygi.

Ustka, 07 sierpnia 2013r.

The Tall Ships Races 2013
Powróciła Ustecka załoga „Gryfity” płynąca w I etapie „The Tall Ships Races 2013”. Trudne warunki na morzu sprawiły, że wycofali się z wyścigu. Regaty na odcinku Arhus – Helsinki wygrał rosyjski „Swidow”.
Ustka, 26 lipca 2013r.


Pozdrowienia z bezpiecznej przystani żeglarskiej Svaneke. Piękna pogoda już dopisuje tak samo jak humory załogi. Na dowód załączam kilka zdjęć z pokładu i nie tylko. Pozdrawiam. Andrzej Mikołajczyk.
Ustka, 12 lipca 2013r.
Rozmiar: 123172 bajtów
Załoga s/y „Gryfita” pod kpt. Grzegorzem Mikołajczykiem płynie z Arhus do Helsinek w „The Tall Ships Races 2013”

Otwarcie sezonu 2013.
Wczoraj w końcu udało nam się przeprowadzić wodowanie naszych jachtów Gryfity i Enifa. Zarówno w piątek, kiedy przenosiliśmy maszty na nabrzeże jak i w sobotę podczas wodowania dopisała nam frekwencja, za co serdecznie dziękujemy. Pogoda niestety była nieco bardziej kapryśna, szczególnie odczuli to koledzy dojeżdżający spoza Ustki. Klapki i krótkie koszulki trzeba było zamienić na ciepłe bluzy i czapki. Sobotni deszcz też wybrał sobie nie najlepszą porę. Mimo wszystko cała akcja zakończyła się sukcesem.
Ustka, 02 czerwca 2013r.
Zajęcia - Sternik jachtowy.
Kurs z bezpieczeństwa na morzu oraz z obsługi radia odbędzie się w środę 22.05.2013r o godz 17.00 w bazie UKS OPTY, w porcie , w Ustce. Po spotkaniu odbędzie się sprawdzenie wiadomości na krótkim, nie stresującym, bo prowadzonym w rodzinnej atmosferze egzaminie wewnętrznym. Pozdrawiam i nie marnujcie czasu na odpoczynek.
Ustka, 21 maja 2013r.
Zajęcia - Sternik jachtowy.
W środę (15.05.2013r.) o 16.00 zajęcia z locji i podstaw teorii żeglowania. Będą informacje o egzaminie z teorii.
Ustka, 14 maja 2013r.
Zajęcia - Sternik jachtowy.
Najbliższe spotkanie odbędzie się za tydzień w środę 24 kwietnia. Będzie to jedno spotkanie z meteorologii, około 2 godziny.
Ustka, 17 kwietnia 2013r.
Zajęcia - Sternik jachtowy.
Jutro (04.04.2013r.) o 16.00 jak było planowane, dalszy ciąg zajęć z nawigacji. Za tydzień również mają się odbyć zajęcia z nawigacji.
Ustka, 03 kwietnia 2013r.
Zajęcia - Sternik jachtowy cd.
Kurs na stopień sternika odbędzie się w środę 27 marca o godz 16.00 w Szkole na ul Marii Zaborowskiej 2 w Słupsku. Będzie to druga część zajęć z nawigacji.
Ustka, 24 marca 2013r.
Zajęcia - Sternik jachtowy.
Zajęcia kursu dla Sterników odbędą się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku, ul. Marii Zaborowskiej 2 Sala multimedialna 3a. Termin zajęć – Środa 20 marca godz. 16.00. Zajęcia z nawigacji.
Ustka, 15 marca 2013r.
Kurs - Sternik jachtowy.
Od dnia 9 marca 2013r. rozpoczynamy kurs na stopień Sternika Jachtowego. Na pierwsze spotkanie zapraszamy w sobotę o godzinie 12:30 do Liceum Ogólnokształcącego w Ustce przy ulicy Bursztynowej 12. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. O dalszych szczegółach oraz terminach kolejnych spotkań będziemy informowali na naszej stronie internetowej.
Ustka, 8 marca 2013r.
The Tall Ships Races 2013.
Wygraj udział w regatach po Bałtyku na pokładzie s/y "Gryfita". Do udziału zapraszamy młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu miast Słupska i Ustki, oraz z powiatu słupskiego, w wieku 16 – 20 lat. O udziale w rejsie rozstrzygnie wynik konkursu
Regulamin konkursu.
Ustka, luty 2013r.
Żeglarska młodzież.
W dniu 26 września młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce po raz pierwszy wypłynęła na redę poru Ustki. Jedenastu uczniów z klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego realizującej program "Edukacji Morskiej" pływało pod opieką swojej wychowawczyni pani Moniki Jurek oraz pani wicedyrektor Katarzyny Ozimek. Nad bezpieczeństwem na s/y Gryfita i s/y Enif czuwali członkowie Jacht Klubu Ustka. Mimo kończącego się sezonu żeglarskiego, kolejne rejsy w morze już niebawem.
Ustka, 29 września 2012r.
Informujemy, iż obowiązujący cennik za postój jachtów na terenie bazy Jacht Klubu "Ustka" został włączony do Regulaminu korzystania z bazy JK. Wprowadzone zostały również zmiany polegające na ujednoliceniu wysokości opłaty za postój jachtów, tzn. podwyższona stawka dotycząca sezonu żeglugowego została usunięta, zaś w jej miejsce wprowadzono opłatę za przyczepki podłodziowe w wysokości 20% ceny za przypisaną jednostkę pływającą.
Ustka, 11 maja 2012r.
Decyzją zarządu od kwietnia 2012 wprowadzony zostaje nowy Cennik usług w Jacht Klub "Ustka". Pozyskane w ten sposób środki zostaną w całości przeznaczone na cele statutowe klubu.
Ustka, dnia 14 kwietnia 2012r.